A bogyózott gyümölcs temperált tartályban erjedt, az újbor pedig 70%-ban új, 30%-ban másodtöltésű kis hordókba került 16 hónap érlelésre. Illatában érett piros és fekete gyümölcsök, sós-füstös jegyek és kávé pörkölt aromái. Kóstolva puha, lágy tanninú, intenzív és élénk.
Villányi hagyományok, külföldi nagybirtokokra jellemző értékrend, finomra csiszolt borok, köztük a legendás Kopar – ő Gere Attila, egyik legrégebbi partnerünk. 75 hektár organikus művelésű szőlő, házasítások sok év tapasztalattal, élvezeti értékre és hosszú érlelhetőségre koncentrálva.
Borkészítés: A pincészet a ma létező legmodernebb borászati technológiát ötvözi a villányi borkészítési hagyományokkal. A szőlőt már az ültetvényen szelektálják, majd kis ládákba kézzel szüretelik. Szigorú terméskorlátozással, csak minőségi, kézzel válogatott szőlőalapanyagot használnak fel.
Csak a tökéletesen érett, egészséges szőlő kerül feldolgozásra. A bogyózást követően az előzetesen lehűtött cefre, temperálható acéltartályokba, illetve fakádakba kerül. Itt megy végbe az alkoholos erjedés szabályozott hőfokon, fajtáktól függően 1-3-hét alatt. A borok készítésekor a villányi termőtájra jellemző illat- és ízjegyek kifejezésre juttatása a cél. Ennek érdekében a feldolgozási technológia a lehető legkíméletesebb. Az erjesztést kizárólag a GERE birtokról szelektált, helyi élesztő törzsekkel végzik. Az erjesztést követően kíméletes préselés következik, melyet pneumatikus rendszerű présekkel végeznek. A spontán biológiai almasav bomlás már a feldolgozó alatt található érlelő pincében, nagyrészt új, illetve használt 80%-ban magyar, valamint francia tölgyfahordókban megy végbe. A vörösborok átlagosan 14-18-hónapig érnek fahordóban, majd a hordós érlelést követően következnek a különböző házasítások. A palackozás során a pincészet csúcsborai nagyrészt szűretlenül lesznek letöltve, majd piacra kerülésük napjáig palackban érlelődnek tovább.